Masz pytania?
22 739 99 41

Tynki Ocieplenia Kleje Otwock

Jak prawidłowo ocieplić dom?

Aby izolacja ścian spełniała swoje funkcje w najlepszy możliwy sposób, należy wykonać ją systemowo, to znaczy z wykorzystaniem dopasowanego system produktów. Najlepiej gdy używamy produkty jednego, sprawdzonego producenta (np. Kabex Docieplenia). To niezbędny element do prawidłowego wykonania izolacji termicznej budynku i elewacji z tynku.

Produkty, jakich będziesz potrzebować podczas tworzenia systemu ociepleń to: zaprawa lub masa klejowa, płyty termoizolacyjne (np. styropian), tkanina szklana, preparat gruntujący, łączniki mechaniczne, masa tynkarska, farba elewacyjna, materiały do wykończenia (typu: listwy, taśmy, szyny itp.).

Otwock- ocieplanie krok po kroku

Każde ocieplenie wymaga staranności, cierpliwości i przestrzegania pewnych zasad. Jak prawidłowo wykonać takie ocieplenie w systemie opartym na płytach styropianowych? Podpowiadamy jak to powinno wyglądać:

1. Przygotowanie podłoża- podstawą jest oczyszczenie podłoża, na które przyklejane będą płyty, z wszelkich zanieczyszczeń. Powinno być nośne, suche, równe i czyste.

2. Przygotowanie zaprawy klejącej- powinna być przygotowana zgodnie z tym, co jest napisane na opakowaniu produktu, czego należy bezwzględnie przestrzegać.

3. Mocowanie płyt izolacyjnych- klej nakłada się na styropianowe płyty (nigdy na podłoże!) w taki sposób, aby nie dostał się na boczne krawędzie sąsiednich płyt.

4. Kołkowanie- zazwyczaj dobrej jakości zaprawa nie wymaga kołkowania styropianu. Jeśli jednak planujemy mocowanie mechaniczne, powinno się je wykonać nie później niż do dwóch dni od przyklejenia styropianu.

5. Wykonanie warstwy zbrojnej- za pomocą siatki z włókna szklanego dbamy o izolację termiczną. Dzięki niej jest mniej narażona na różnego rodzaju uszkodzenia. Stanowi również podłoże pod tynki zewnętrzne.

6. Gruntowanie podłoża- po upłynięciu około 2 dni od nałożenia zaprawy klejowo-szpachlowej, należy zagruntować powierzchnię. Podkład gruntujący nanosimy równomiernie na powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub przez natrysk.

7. Malowanie elewacji- ostatnia część ocieplania. Używa się do niej specjalnej farby elewacyjnej i nakłada się zazwyczaj minimum dwie warstwy za pomocą pędzla, wałka lub natrysku.