Masz pytania?
22 739 99 41

Tynki, Ocieplenia, Kleje - Przasnysz

Sezon wiosenny i letni to idealny moment na przeprowadzenie prac budowlanych i remontowych. Wielu mieszkańców Przasnysza właśnie teraz planuje ocieplenie swojego domu jednorodzinnego, które nie tylko znacznie obniży zużycie energii w budynku, ale także pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury w gorących miesiącach.

Ocieplenia Przasnysz - najpopularniejsze materiały

Zdecydowaną większość ścian zewnętrznych domów jednorodzinnych w naszym kraju ociepla się styropianem lub rzadziej wełną mineralną. Oba materiały charakteryzują się porównywalnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Najczęściej stosowanymi metodami ocieplania budynków od zewnątrz są metoda bezspoinowa czyli lekka mokra oraz metoda lekka sucha.

Tynki Przasnysz - metoda bezspoinowa i metoda lekka sucha

Metoda bezspoinowa (inaczej mokra) polega na przyklejeniu do ścian zewnętrznych warstwy izolacji ze styropianu lub wełny mineralnej i pokryciu jej tynkiem cienkowarstwowym. 
Metoda lekka sucha polega na tym, że ocieplenie układa się pomiędzy listwami rusztu konstrukcyjnego, do którego przymocowuje się dowolną warstwę elewacyjną np. blachę, deski, siding.

Kleje Przasnysz - wykończ ocieplenie estetycznie

Wykończając ocieplenie, można nałożyć na płyty styropianowe wyrównującą warstwę zaprawy klejowej i tak przygotowane powierzchnie pomalować. Można też przykleić do płyt siatkę z włókna szklanego, a następnie je otynkować i pomalować. 
Planujesz ocieplenie swojego domu w Przasnyszu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać i jakie materiały wybrać? Skontaktuj się z Kabex Docieplenia - służymy fachową pomocą!