Masz pytania?
22 739 99 41

Tynki, Ocieplenia, Kleje – Sierpc

Mieszkańcy Sierpc doskonale wiedzą, że ocieplenie domu odgrywa ogromną rolę w poprawie komfortu cieplnego. Jednocześnie obniża on znacznie koszty ogrzewania, co również jest ogromną jego zaletą. Najczęściej do ocieplania ścian zewnętrznych używana jest wełna mineralna lub styropian.

Tynki Sierpc – przewaga styropianu

Styropian zdecydowanie ma przewagę na wełną mineralną i jest chętniej wybierany przez fachowców. Dlaczego? Nie wymusza on zastosowania konkretnego tynku, ponieważ ograniczona paroprzepuszczalność styropianu sprawia, że nie ma możliwości, aby „źle dobrany” tynk zawilgocił ściany.

Ocieplenia Sierpc – styropian czy wełna mineralna?

Styropian używany jest przede wszystkim do izolowania ścian, ale odpowiednio wytrzymały może być wykorzystany także do izolowania podłogi w garażu. Można nim także ocieplać dachy. Natomiast wełna mineralna może być z powodzeniem wykorzystana do izolowania ścian i dachów. Tłumi ona także dźwięki i łatwo dopasowuje się do izolowanego miejsca. Jednakże wełna mineralna, przy kontakcie z wodą, potrafi stracić swoje właściwości izolacyjne. Gdy więc szukamy materiału do zastosowania w tzw. „podłogach pływających” warto zdecydować się na styropian EPS.

Kleje Sierpc – wybierz mądrze!

Klejenie materiałów izolacyjnych wymaga użycia odpowiednich środków przeznaczonych specjalnie do spajania krawędzi i płaszczyzn. Wybór odpowiedniego preparatu przedłuża skuteczność i czas działania izolacji termicznej. Natomiast źle dobrany klej może sprawić, że styropian lub wełna mineralna nie wykażą w pełni swoich właściwości izolacyjnych. Dlatego warto przy wyborze kleju kierować się radą fachowca.
Jeśli potrzebujesz rady specjalistów od ociepleń – koniecznie skonsultuj się z nami! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy właściwie ocieplić Twój dom w Sierpcu!