Masz pytania?
22 739 99 41

Tynki, ocieplenia, kleje – Milanówek

Zaprawa tynkarska w inwestycji ociepleniowej jest szczególnie ważna. To od niej będzie zależał wygląd elewacji naszego budynku, jego prezentacja. Aby wyglądała ona dobrze i nie wymagała częstego czyszczenia, warto wziąć pod uwagę okolicę naszego domu w Milanówku. Jaki tynk jest najlepszy? Jak wybrać właściwy? Poniższy artykuł na pewno Państwu podpowie!

Tynki – silikonowy, silikatowy czy akrylowy?

Tynki silikonowe są najbardziej odporna na zabrudzenia oraz płowienie. Nie nasiąkają one wodą – wystarczy deszcz, aby elewacja została umyta. Niestety – choć najpraktyczniejsze – te tynki są również najdroższe. Nieco mniej odporne na brud są tynki silikatowe – odporne m.in. na mikroorganizmy i zasolenie oraz akrylowe. Tych ostatnich nie należy stosować na wełnie mineralnej.

Ocieplenia – tynk baranek czy kornik?

Tynk baranek tworzy jednolitą, gładką powierzchnię, dlatego też to on sprawdzi się do budynków, które narażone są na zanieczyszczone powietrze (sąsiedztwo zakładów produkcyjnych, ruchliwych dróg). Łatwiej go utrzymać w czystości. Natomiast struktura kornik polecany jest na budynki w mniejszym stopniu narażone na zabrudzenia, bowiem jej rowki zatrzymują niesiony kurz.

Klej a ziarna kruszywa

Powierzchnia tynku dekoracyjnego zależy od ilości ziaren kruszywa, zawartego w masie tynkarskiej. Jeśli klej zaciągnięty na siatce mocowanej do elewacji nie tworzy gładkiej powierzchni, warto zastosować grubsze ziarna. Dzięki temu łatwiej można ukryć niewielkie nierówności.
Remontujesz lub budujesz dom w Milanówku i szukasz fachowej pomocy, rady przy wyborze materiałów ociepleniowych? Skontaktuj się z nami!