Masz pytania?
22 739 99 41

Tynki, ocieplenia, kleje – Gostynin

Właściwie ocieplony dom jest tańszy w utrzymaniu i znacznie przyjemniej spędza się w nim czas. W zimowej porze jest w nim przytulnie i ciepło, latem chroni od nadmiaru ciepła. O czym warto pamiętać ocieplając budynek w Gostyninie?

Przyczepność kleju

Ściany – przed ociepleniem – koniecznie muszą zostać oczyszczone. Zarówno pleśni, jak i grzyby należy usunąć wraz z przyczynami ich powstania, a nierówne tynki naprawić lub w całości skuć. Tylko odpowiednio odpylona i gładka ściana zagwarantuje nam dobrą przyczepność kleju!

Nakładanie tynku cienkowarstwowego

W pierwszej kolejności na ściany nakłada się klej, ponieważ dopiero po tym można właściwie zatopić w nim siatkę. Taka warstwa musi być gruntowana. W innym wypadku nałożony na nią tynk cienkowarstwowy po kilku latach zacznie pękać i odpadać.

Zabezpieczanie materiałów ocieplenia

Materiały używane do termoizolacji powinny zostać prawidłowo zabezpieczone – nie tylko w trakcie ich składowania, ale i już po instalacji ocieplenia. Warunki atmosferyczne – deszcze, upały – mają na nie destrukcyjny wpływ. Powierzchnia styropianu degraduje się pod wpływem słońca, a w watę mineralną warto wsiąka woda.

Aby prawidłowo wykonać ocieplenie trzeba właściwie przygotować podłoże, wykonywać poszczególne czynności w należytej kolejności, dobrze dobrać mocowanie, zastosować system mijankowy oraz nie zapomnieć o osłonie izolacji. Jeśli szukasz odpowiednich i niezawodnych materiałów do wykonania termoizolacji w Gostyninie lub potrzebujesz porady fachowca – skontaktuj się z nami!