Masz pytania?
22 739 99 41

Tynki, Ocieplenia, Kleje – Grójec

Wiele mieszkańców Grójec – poza ociepleniem ścian zewnętrznych swoich domów – decyduje się na ocieplenie stropu oddzielającego strych od reszty budynku. Jest to prosta i całkiem tania inwestycja, ponieważ dostęp do poddasza jest łatwy i nie wymaga skomplikowanych rusztowań. Polega na ułożeniu na stropie wełny mineralnej (płyt lub mat). Jeśli poddasze ma charakter mieszkalny, wówczas należy ocieplić połać dachu. Jak tego dokonać? Na te i i inne pytania odpowie poniższy artykuł!

Ocieplenia stropu i poddasza mieszkalnego

Ocieplenie stropu można umieścić nie tylko na poddaszu, ale także na suficie pomieszczenia do niego prowadzonym. Takie rozwiązanie jest nawet bardziej efektywne, ale można je stosować tylko, gdy planujemy przykryć je podsufitką z płyt gipsowo-kartonowych lub też zamontować sufit podwieszany.
W zależności od tego, czy poddasze jest użytkowe czy nie, ociepla się je inaczej. Ocieplenie połaci dachu należy zabezpieczyć przed wilgocią (folia paroszczelna, izolacja przeciwwiatrowa), aby krople wody spływały po niej, nie powodując zawilgocenia izolacji termicznej ani konstrukcji dachu.

Kleje i tynki

Płyty styropianowe i polistyrenowe przykleja się do podłoża bezrozpuszczalnikowym lepikiem. Do termoizolacji dachu można używać również płyt z twardej wełny mineralnej. Powierzchnię ułożonych płyt powinno się przeszlifować specjalną pacą. Inaczej nawet drobne nierówności mogą przebijać spod tynku.
Remontujesz dom w Grójcu i potrzebujesz fachowej pomocy przy ociepleniu? Skontaktuj się z nami!