Masz pytania?
22 739 99 41

Skład budowlany: materiały budowlane, farby Sierpc

Jakie materiały budowlane do budowy domu?

Pośród materiałów budowlanych, które znajdziesz w składzie budowlanym w Sierpcu znajdziesz m.in.  beton komórkowy, cegły, pustaki ceramiczne, bloczki wapienne, keramzyt, a także drewniane bale. Co powinieneś wiedzieć o tych materiałach zanim dokonasz ich zakupu? Ceramiczne pustaki są tradycyjnym i niedrogim materiałem budowlanym. Cechuje go wytrzymałość i stosunkowo długa trwałość. Ceramika poryzowana jest w porównaniu do tradycyjnej nieco lżejsza, a do tego ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Często stosowanym materiałem jest beton komórkowy – ma dużą wytrzymałość, najwyższą klasę ogniową i izolację akustyczną na wysokim poziomie. W budownictwie stosuje się również drewniane bale, które zyskują popularność ze względu na swoją ekologiczność oraz dekoracyjność.


Jakie farby?

Malowanie elewacji jest już końcowym etapem, w którym nadajemy ostatni szlif naszemu domowi od strony zewnętrznej. Wśród farb, które odnajdziesz na półkach składów budowlanych największą renomą cieszą się farby akrylowe, silikatowe oraz silikonowe. Ich zadaniem jest nie tylko dekoracja ścian, pełnia ponadto ważną funkcję ochronną przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych. W farbach najnowszej generacji pojawiają się dodatkowe właściwości takie jak samooczyszczanie się powłoki czy maskowanie pęknięć.

Cz potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych i farb na terenie Sierpca? Z przyjemnością Ci pomożemy. Wykonamy do tego pełen zakres prac budowlanych od A do Z. Zapraszamy do kontaktu: 22 739 99 41.