Masz pytania?
22 739 99 41

Skład budowlany: materiały budowlane, farby. Siedlce

Dylematy budowlane


Kiedy budujemy swój dom, w naszych głowach pojawia się wiele pytań i dylematów, dotyczących wyboru składu budowlanego, materiałów budowlanych czy farb. Jeśli potrzebujesz porady w ww. kwestiach, Kabex Docieplenia to firma, która nie tylko udzieli Ci niezbędnych wskazówek, lecz również pomoże Ci zbudować Twój dom od podstaw z użyciem najbardziej profesjonalnych materiałów. Jednym z materiałów używanych do budowy domów jest beton komórkowy. Poniżej zostaną przedstawione zalety rozwiązania pod względem kilku wybranych kryteriów.


Kryteria wyboru betonu komórkowego

  • Właściwości izolacyjne:
Beton komórkowy ma w swojej strukturze ok. 60-85% objętości powietrza, które świetnie izoluje ciepło. Jest materiałem, z którego wykonać można różne rodzaje ścian: od jednowarstwowych po wielowarstwowe. Dodatkowo, beton gwarantuje izolację akustyczną, a tłumienie dźwięków napływających z zewnątrz zwiększa komfort mieszkania.

  • Właściwości ekologiczne.
Beton komórkowy w 100% zbudowany jest z surowców nieszkodliwych ani dla środowiska ani dla zdrowia człowieka. Nie jest promieniotwórczy oraz zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni na ścianach, gdyż pochłania wilgoć.

  • Trwałość:
Beton komórkowy jest materiałem trwałym, odpornym na korozje oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Przez wiele lat zachowuje właściwości, które nie ulegają zmianom. 

  • Właściwości przeciwpożarowe:
Beton komórkowy jest niepalny i żaroodporny. W kontakcie z ogniem nie wydziela szkodliwych dla człowieka gazów. Odporność na działanie ognia sięga w jego przypadku 4 godzin.


Gdzie szukać pomocy?

Beton komórkowy jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla Twojego domu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnoszących się do wyboru odpowiedniego składu budowlanego, materiałów czy farb, działająca w obrębie Siedlec, firma Kabex Docieplenia jest gotowa udzielić Ci fachowych porad. Zadzwoń na naszą infolinię: 22 739 99 41.