Masz pytania?
22 739 99 41

Skład budowlany: materiały budowlane, farby Ciechanów

Jakie materiały budowlane wybrać? Może beton?

Składy budowlane oferują spory wybór w dziedzinie materiałów budowlanych i farb. Jednym z popularniejszych materiałów budowlanych jest beton. Składa się on w ok. 80% z powietrza, które jest najlepszym izolatorem. Do atutów tego materiału należy ponadto to, że jest lekki, wytrzymały na ściskanie, niepalny oraz podatny na wszelkiego rodzaju obróbki. Beton jest doskonałym izolatorem akustycznym – stłumi dźwięki nawet najgłośniejszej ciężarówki przejeżdżającej obok Twojego domu. Dzięki niemu zaoszczędzisz dobrych kilka groszy na ogrzewaniu oraz będziesz miał spokój na wiele lat – gdyż beton jest materiałem naprawdę trwałym w użytkowaniu. Cieszy się on wyjątkowym zainteresowaniem również na terenie Ciechanowa.


...a może ceramika?

Ceramiczne materiały budowlane mają bogatą historię i wszechstronne zastosowanie. Pustaki ceramiczne można wykorzystać przy murowaniu domu, dachówki ceramiczne – na dach, zaś cegły ceramiczne do wykończenia budowli. Jakie korzyści płyną z ceramicznych rozwiązań? Czy warto zakupić ten materiał budowlany? Generalnie ceramika budowlana składa się z gliny, którą wypala się w wysokiej temperaturze, dzięki czemu giną wszelkie żyjące w nich bakterie i grzyby mogące szkodzić zdrowiu. Ceramika łatwo zatrzymuje i oddaje ciepło, co decyduje o dobrych właściwościach termoizolacyjnych materiału, do tego dobrze izoluje od hałasu i chroni przed pożarami dzięki swojej niepalności.


Materiały budowlane, farby - jakie wybrać?

Jeśli masz dylemat, który z ww. materiałów wybrać, najlepiej byłoby, byś skonsultował się z fachowcem. Nasza firma, Kabex Docieplenia, służy Ci poradą i pomocą w budowlanych dylematach. Nasi eksperci przeanalizują Twoje zapotrzebowania i dobiorą dla Ciebie odpowiednie materiały i farby z najlepiej wyposażonych składów budowlanych w Ciechanowie. Zadzwoń na naszą infolinię: 22 739 99 41