Masz pytania?
22 739 99 41

Skład budowlany materiały budowlane farby Radom

W temacie składów budowlanych, materiałów budowlanych, farb  na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie w Radomiu, w granicach którego funkcjonuje firma Kabex Docieplenia. Oferujemy bogate spektrum towarów i usług, które pomogą Ci zbudować swój dom od A do Z.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Jeśli w swoich preferencjach stawiasz na ekologię i wytrzymałość, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawia on bowiem rozwiązania z zakresu ceramiki budowlanej, która stworzona jest z surowców naturalnych, nie ma zatem negatywnego wpływu na środowisko jak inne materiały stosowane w budownictwie. Jest to materiał, który spotkać można w składach budowlanych, również na terenie Radomia. Produkowane z ceramiki budowlanej cegły i pustaki posiadają szereg zalet, takich jak: wytrzymałość, antykorozyjność, wysoka przepuszczalność pary wodnej oraz akumulacja ciepła. Głównym składnikiem stosowanym w ceramice budowlanej jest glina. 

Ceramika budowlana – rodzaje

Ceramika to materiał używany przez człowieka od zamierzchłych lat (odkrycia archeologiczne wskazują, iż dzieje się to już od 8 tys. lat). Przez lata zmieniały się proporcje surowców czy metody wypalania, jednak nie zmieniła się skuteczność tego materiału, którą śmiało wykorzystuje się współcześnie w budowie domów. W budownictwie występuje kilka typów ceramiki, w zależności od tego jakie surowce zostały zastosowane, jak przebiega proces wypalania. Jeśli chodzi o kryterium składu surowcowego, wyróżnia się następujące typy ceramiki:

  • ceramika czerwona:
  • ceramika czerwona poryzowana,
  • klinkier,
  • kamionka,
  • ceramika ogniotrwała,
  • fajans,
  • porcelana,
  • porcelit.
Jeśli masz wątpliwości, który z tych lub innych rodzajów materiałów budowlanych zastosować przy budowie swojego domu, skonsultuj się z naszymi fachowcami (tel./fax: +48 22 739 99 41), którzy profesjonalnie doradzą Ci we wszelkich zawiłościach związanych z wyborem składu budowlanego,odpowiednich materiałów budowlanych czy farb. Radom nie jest w tym temacie gorszy od Warszawy!