Masz pytania?
22 739 99 41

Skład budowlany materiały budowlane farby Nowy Dwór Mazowiecki

Materiały budowlane – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

Decyzja o materiale budowlanym, który zostanie użyty do budowy naszego domu determinuje w dużej mierze to, jak nam się będzie w nim mieszkało. Czy zatem nie warto poświęcić chwili na edukację z zakresu dostępnych na rynku materiałów, coby uchronić się przed konsekwencjami ewentualnych błędów? Internet jest pełen wskazówek, my zamieszczamy mini-poradnik o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych, np. w składzie budowlanym w Nowym Dworze Mazowieckim.

Parametry materiałów budowlanych

Warto postawić na rozwiązania energooszczędne, co nie tylko usatysfakcjonuje nas jakościowo, ale również ekonomicznie – dzięki nim, nie będzie trzeba np. wydawać kroci na ogrzewanie. Pierwszą sprawą jaką trzeba wziąć pod uwagę jest współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych – im mniejszy tym lepszy (nie powinien mieć wartości wyższej niż U = 0,30 W/m2K, a w domach energooszczędnych nie może być wyższy niż U = 0,20-0,25 W/m2K ). Na tapetę wziąć należy również właściwości akustyczne – powinny być na pewno lepsze w domach wielorodzinnych. Niezmiernie ważne, zwłaszcza dla ekipy budowlanej, są też kwestie związane z ciężarem, wymiarami, uchwytami materiałów, które mogą znacznie przyspieszyć lub opóźnić budowę.

Kto pomoże w wyborze składu budowlanego, materiałów budowlanych i farb?

W kwestii wyboru odpowiednich materiałów budowlanych i farb pomóc może wyspecjalizowana w tych kwestiach firma Kabex Docieplenia, która korzysta z najwyższej jakości materiałów z najlepszych składów budowlanych. Działamy również na obszarze Nowego Dworu Mazowieckiego, więc jeśli potrzebujesz naszej pomocy, czym prędzej zgłoś się do nas, dzwoniąc pod numer telefonu:22 739 99 41.