Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Skład budowlany materiały budowlane farby Łomianki

Ściany – rodzaj ścian i materiałów budowlanych do ich wykonania

Większość domów budowanych jest obecnie w technologii murowanej – odsetek takich domów sięga poziomu 90%. Jest to metoda stosunkowo łatwa i tania w porównaniu do alternatyw: ścian szkieletowych, masywnych czy prefabrykowanych. Wśród ścian murowanych, najczęściej stosuje się ceramikę tradycyjną (44%), beton komórkowy (32%) oraz z silikatów (3%). Statystyki te odnoszą się zarówno do większych ośrodków miejskich, jak również tych mniejszych, np. w Łomiankach.

Ściany zewnętrze można skategoryzować następująco:

  • Ściany jednowarstwowe – budowane są najczęściej z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych poryzowanych lub z bloczków keramzytobetonowych. Grubość warstwy: 36-50 cm.
  • Ściany dwuwarstwowe (w metodzie lekkiej suchej) – najczęściej budowane z pustaków ceramicznych, keramzytobetonowych lub bloczków z betonu komórkowego. Grubość warstwy: 24-29 cm.
  • Ściany dwuwarstwowe (w metodzie lekkiej mokrej) – budowane z podobnych materiałów budowlanych jak wyżej, grubość warstwy sięga 38 cm.
  • Ściany trójwarstwowe – jakościowo na najwyższym poziomie, budowane z pustaków ceramicznych, keramzytobetonowych i z betonu komórkowego,, maksymalna grubość: 22 cm.

Jakie farby do elewacji?

Po postawieniu ścian, warto pokusić się o ich pomalowanie, a motywacją powinny być nie tylko niewątpliwe walory wizualne, ale również chęć ochrony powierzchni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Do najpopularniejszych farb stosowanych w budownictwie należą farby akrylowe, silikonowe i silikatowe. Jakich farb użyć do wykończenia domu? Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z doświadczonym fachowcem. Jeśli szukasz porady i pomocy w pracach budowlanych i wykończeniowych na terenie Łomianek, zadzwoń na infolinię Kabex Docieplenia: 22 739 99 41.