Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Zielonka

Jak rozpoznać dobry styropian?

Najlepszy do docieplenia domu materiał powinien cechować się kilkoma właściwościami, które sprawią, że budynek będzie ciepły, a mieszkanie w nim komfortowe. Najważniejszym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – wskazuje on na ilość uciekającego ciepła, a im jest niższy, tym mniejsza ilość uciekającego ciepła, a tym samym wyższe właściwości termoizolacyjne. Optymalne wartości współczynnika  przewodzenia ciepła znajdują się w przedziale 0,044-0,031 W/m kw. Bardzo istotne w przypadku styropianu jest również to jaka jest jego odporność na zawilgocenie czy wytrzymałość na rozciąganie i różnego rodzaju oddziaływania czynników zewnętrznych. Jest to materiał, którego użycie przy dociepleniach nie zawiedzie oczekiwań, nawet najbardziej wymagających klientów z Zielonki.


Sposób wykonania docieplenia styropianem

W budownictwie funkcjonują dwie metody docieplenia budynków: metoda lekka mokra oraz metoda lekka sucha. Większą popularnością cieszy się ta pierwsza, zwana również bezspoinowym systemem ociepleń. Jej wykorzystanie gwarantuje ładny wygląd elewacji, jak również ochronę ich powierzchni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Jeśli chodzi o metodę lekką suchą, jej kluczową zaletą jest możliwość zastosowania w budynkach tak nowych, jak już wybudowanych i poddawanych termomodernizacji.

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej wyboru odpowiedniego styropianu oraz metody docieplenia domu, a także liczysz na fachowe wykonanie prac dociepleniowych, zgłoś się do Kabex Docieplenia. Firma ta działa również na terenie Zielonki. Zapraszamy do kontaktu: 22 739 99 41.