Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Sochaczew

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas docieplenia styropianem?

Montaż płyt styropianowych na elewacjach budynków nie jest sprawą najłatwiejszą, a nieumiejętnie przeprowadzone, może skutkować niekorzystnymi efektami termoizolacyjnymi. Docieplając nasz wymarzony dom w Sochaczewie czy w innej lokalizacji, zależy nam, żeby był on docieplony jak najlepiej, w związku z tym niniejszy artykuł porusza kwestie najczęściej popełnianych błędów. Niech ta lektura uchroni Cię przed nimi w przyszłości, byś mógł cieszyć się ciepłym i komfortowym mieszkaniem w swoim domu.

  • Montaż płyt – jest to czynność, która generuje mnóstwo błędów. Warto pamiętać, by układać płyty z przesunięciem, powstałych między płytami styropianu szczelin NIE wypełniać zaprawa klejową, a piana poliuretanową, klej na płyty należy nakładać TYLKO metodą plackową, do tego pamiętać trzeba, by nie sztukować płyt styropianowych – powinny one mieć jak największa powierzchnię. Nie można zapominać o tym, by płyty układane na narożnikach układane były na zasadzie zamka błyskawicznego, czyli naprzemiennie, a jeśli chodzi o kołkowanie – nie warto przesadzać z liczbą kołków montażowych.

  • Przygotowanie materiałów systemu dociepleniowego – w tym przypadku błąd polega na złym przygotowaniu podłoża pod docieplenia, niewłaściwe przygotowanie mas klejowych oraz używanie materiałów różnych producentów.

Żeby ustrzec się przed tego typu błędami, warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy profesjonalnie doradzą i przeprowadzą bezbłędnie proces docieplenia styropianem Twojego domu. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, Kabex Docieplenia, która zajmuje się tym już od wielu lat, posiada niezbędne doświadczenie, kwalifikacje i materiały. Żeby porozmawiać z naszym konsultantem, zadzwoń pod numer: 22 739 99 41. Działamy również w obrębie Sochaczewa.