Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Sierpc

Przed dociepleniem budynku...

Zanim się podejmiesz się docieplenia styropianem swojego domu w Sierpcu, pamiętaj o kilku kwestiach! Docieplenia elewacji możliwe są, gdy zakończone zostaną wszelkie prace związane z zabezpieczeniem ich przed zawilgoceniem: wszelkie przyczyny zawilgocenia powinny być usunięte, zawilgocone strefy nie powinny być przed osuszaniem ocieplane! Podczas docieplania budynków również należy dbać o ochronę elewacji przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Tuż przed rozpoczęciem prac dociepleniowych zdemontuj system rynnowy oraz inne urządzenia zamocowane na ścianach.


Etapy docieplenia

Pierwszy etap docieplania styropianem domu polega na mocowaniu, przyklejaniu i łączeniu płyt. Na nieuszkodzone płyty nakłada się zaprawę klejową (techniką punktową lub pasmowo-punktową) i przyciska się je do elewacji dłuższym bokiem stosując zasadę tzw. mijanki. Szczeliny, które powstają wypełnia się klinami (z tego samego materiału termoizolacyjnego). Kolejnym etapem jest zbrojenie siatkami ochronnymi, w którym szczególną uwagę należy zwrócić na to, by zakończenia ocieplenia przy cokole i brzegi ocieplenia na szczytach były owinięte siatką. Końcowym etapem jest nałożenie zaprawy tynkarskiej oraz malowanie.


Jeśli potrzebujesz pomocy w dociepleniu swojego domu styropianem, zaufaj ekspertom z wieloletnim doświadczeniem! Firma Kabex Docieplenia działa na całym Mazowszu, również w Sierpcu. W razie jakichkolwiek pytań, nasi konsultanci służą poradą. Numer infolinii: 22 739 99 41.