Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Siedlce

Docieplenia styropianem - dlaczego?

Najczęściej stosowanym i ekologicznym materiałem termoizolacyjnym jest styropian. Jeśli planujesz ocieplić swój dom, to tylko styropianem, a jeśli szukasz załogi, która dokona tego szybko i profesjonalnie na terenie Siedlec i okolic, to tylko Kabex Docieplenia (tel. 22 739 99 41).


Styropian – ekologiczne kryteria oceny

  • produkcja
Styropian powstaje w procesie spieniania polistyrenu. Do spieniania używany jest pentan, którego szkodliwość dla środowiska jest niezwykle nikła – ulega bowiem całkowitemu rozkładowi w ok. 2-3 dni. Jest również niegroźny dla warstwy ozonowej Ziemi, a także dla gleb i wód. Dodatkowo, stanowi wsparcie dla zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
  • bezpieczeństwo biologiczne
Styropian jest neutralnym materiałem dla organizmów żywych. Jest doskonały do produkcji opakowań ze względu na łatwość recyklingu. Dodatkowo, nie produkuje żadnych szkodliwego dla zdrowia ludzkiego promieniowania radioaktywnego.
  • bezpieczeństwo pożarowe
Styropian jest materiałem, które w przypadku zapłonu – ma właściwości samogasnące. W takich sytuacjach do atmosfery, ani do wód i gleb nie dostają się szkodliwe gazy. Spalanie styropianu przypomina bowiem w efekcie spalanie drewna.

Jeśli jesteś zwolennikiem ekologicznych rozwiązań i właśnie stoisz przed wyborem izolatora dla swojego domu, postaw na docieplenia styropianem. Siedlce i ich przyroda będą Ci z pewnością wdzięczne.