Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Płock

Docieplenie domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji dotyczących używanych materiałów. Dom jest poważną inwestycją. Nie możemy sobie pozwolić na dokonywanie złych wyborów, gdyż będziemy musieli liczyć się z przykrymi konsekwencjami, takimi jak chłód – nie tylko budynku, ale emocjonalny ze strony członków naszej rodziny niezadowolonych z naszych ociepleniowych decyzji. 

Docieplenie styropianem czy wełną mineralną?

Ważne jest, aby rozważyć, co dla naszego domu będzie lepsze – czy będzie to docieplenie styropianem czy wełną mineralną? W rozwikłaniu tego dylematu pomóc może omówienie kilku najważniejszych kwestii związanymi z obydwiema opcjami. Poniżej omówienie dwóch podstawowych parametrów, na podstawie, których powinno dokonać się właściwego dla swojego domu  wyboru. Jeśli jednak nawet po zapoznaniu się z tymi informacjami będziesz mieć problem, firma Kabex Docieplenia, która działa również w obrębie Płocka, jest w stanie udzielić Ci fachowych porad. 

  • Współczynnik przewodzenia ciepła
Warto pamiętać, iż współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) nie jest związany z tym, z jakiego materiału jest zbudowany izolator. Lambda zależy głównie od ceny – im niższa wartość lambdy, tym większe właściwości izolacyjne i tym wyższa cena materiału. Wełna mineralna jest materiałem dużo droższym, oprócz tego jej zastosowanie pociąga wyższe koszty poniesione na tynk, kleje i robociznę. W tym aspekcie lepsze są docieplenia styropianem. Płock jest przykładem miasta, w którym jest to powszechnie stosowana metoda.
  • Paroprzeuszczalność
W przypadku tego kryterium wygrywa wełna mineralna, która ma wyższe wskaźniki przepuszczania pary wodnej. Nie wolno jedna zapominać, iż paroprzepuszczalność zależy również od innych czynników związanych ze składnikami i powłokami ściany. Styropian może nie okazać się gorszym, przy zastosowaniu odpowiednich pomiarów. Jest to jednak skomplikowane, dlatego w tym przypadku warto skontaktować się z fachowcami (nr tel.:+48 22 739 99 41), którzy udzielą Ci porad, a także pomogą w pracach budowlanych, również w obrębie Płocka.