Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Docieplenia Styropian Pionki

Czym docieplić swój dom? Rodzaje materiałów termoizolacyjnych

Rynek oferuje kilka rodzajów materiałów do dociepleń budynków, które różnią się między sobą właściwościami termoizolacyjnymi. Żeby wybrać odpowiedni, musisz zatem przyjrzeć im się dokładniej. A wybierać możesz spośród materiałów takich jak: styropian (biały, grafitowy), wełna mineralna (skalna lub szklana), płyty PIR, polistyren ekstrudowany XPS, keramzyt, a także folia termoizolacyjna czy płyty ze sztywnej piany fenolowej. Materiałem, który cieszy się największą popularnością, również w Pionkach, należy styropian. Czemu? O tym poniżej.


Docieplenia styropianem – zalety

Styropian jest materiałem lekkim, sztywnym i odpornym na nasiąkanie. Najważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy jego zakupie, to wartość współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym właściwości termoizolacyjne styropianu są korzystniejsze. Grubość materiału jest w tym przypadku kwestią drugorzędną. Ze styropianu produkować można płyty zwykłe i laminowane, a także laminowane papą maty. Rynek oferuje również styropian z dodatkowymi właściwościami akustycznymi, dzięki którym możliwe jest wyciszanie stropów. Kupić można również styropian o zmniejszonej chłonności, który przydaje się przy ocieplaniu podziemnych pomieszczeń.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie dociepleń styropianem na terenie Pionek i okolic, specjaliści z Kabex Docieplenia z chęcią udzielą Ci niezbędnych porad, a także wykonają wszelkie związane z tym prace. Zapraszamy do kontaktu: 22 739 99 41.