Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Piastów

Słów kilka o dociepleniach


Docieplenia to niezawodny sposób, żebyśmy nie narzekali w swoich domach na chłód. Zastosowanie materiałów termoizolacyjnych sprawia, że ciepło nie ucieka z murów naszego pięknego domu w Piastowie, co wpływa na nasze samopoczucie w dwóch aspektach: po pierwsze poprawia nam się humor kiedy jest ciepło, a po drugie: uśmiech na twarzy pojawia się, gdy widzimy niższe rachunki za ogrzewanie.


Jakie materiały do ocieplenia?


Najpopularniejszymi materiałami ociepleniowymi stosowanymi w budownictwie są styropian i wełna mineralna. Materiały te nieco się różnią między sobą – styropian jest lekki, odporny na zawilgocenie, z dobrymi parametrami mechanicznymi i współczynnikiem przewodzenia ciepła, zaś wełna jest ciężka, ognioodporna o wysokiej paroprzepuszczalności i nieco droższa od styropianu. Ekipy budowlane z Piastowa i nie tylko preferują stosowanie styropianu z racji jego lekkości i łatwości w formowaniu.


Jeśli docieplenie styropianem, to jaką metodą?


W przypadku dociepleń styropianem, najpopularniejszą metodą stosowaną w pracach termoizolacyjnych jest metoda lekka mokra, zwana inaczej bezspoinowym systemem ociepleń (BSO). Polega ona na zamocowaniu materiału do elewacji za pomocą kleju oraz plastikowych lub mechanicznych złączników.


Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z fachowej pomocy profesjonalnej ekipy budowlanej, skontaktuj się z Kabex Docieplenia, która świadczy swoje usługi również na terenie Piastowa. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o telefon pod numer:22 739 99 41.