Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Kozienice

Metody docieplenia budynków

Chciałbyś docieplić styropianem swój dom w Kozienicach? Poniżej zamieszczamy kilka przydatnych informacji na temat metod, które są w tym celu wykorzystywane. Ocieplenie elewacji może odbywać się w dwojaki sposób: metodą lekką mokrą i metodą lekką suchą. Najpopularniejsza jest ta pierwsza, która polega na zagruntowaniu ścian i oklejeniu ich styropianem, po czym następuje wykonanie warstwy zbrojonej z zaprawy, a wewnątrz umieszcza się siatkę zbrojącą i nakłada cienką warstwę tynku. Jeśli zaś chodzi o metodę suchą, to styropian łączy się w niej z elewacją mechanicznie, czyli z wykorzystaniem kołków. Elewacja budowana jest z materiałów suchych, a w łączeniu wykorzystuje się drewniane lub stalowe ruszty, a metoda jest uzależniona od rodzaju materiału elewacyjnego. Metodę lekką mokrą charakteryzuje łatwość w eliminacji mostków termicznych, do tego jest dostępna i popularna. Jeśli chodzi o metodę lekką suchą – jej zaletą jest możliwość wykorzystania w przypadku każdego rodzaju ścian bez względu na to w jakim są stanie i z jakiego materiału zostały wykonane.


Czym docieplać?

Najpopularniejsze materiały stosowane w termoizolacji to styropian i wełna mineralna. Jednak z racji niższej ceny i właściwości termoizolacyjnych na podobnym do wełny poziomie – styropian jest materiałem częściej wykorzystywanym w budownictwie. Cechuje go ponadto wyjątkowa lekkość oraz elastyczność, dzięki czemu łatwiej można go przycinać i dopasowywać kształt do dociepleniowych konstrukcji.

W razie jakichkolwiek problemów związanych z dociepleniem domu w rejonach Kozienic i okolicach, firma Kabex Docieplenia służy pomocą. Zadzwoń do nas: 22 739 99 41.