Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Józefów

Docieplenia budynków – jakie metody?


W budownictwie stosuje się dwie metody ocieplania domów: metodę lekką mokrą oraz lekką suchą. Jeśli chodzi o tę pierwszą, warstwa izolacyjna np. ze styropianu jest przyklejana do powierzchni, po czym pokrywana tynkiem cienkowarstwowym. Jest to metoda lekka, gdyż ciężar styropianu wraz z tynkiem wynosi do 30 kg na metr kwadratowy, mokra zaś dlatego, że używana jest w niej woda, która łączy zaprawę klejową i tynk. Jeśli chodzi o metodę lekką suchą, styropian jest tu łączony z powierzchnią za pomocą kołków. Nazwa „sucha” odnosi się tu do suchych materiałów, które budują elewacje (panele PCW, bakelitowe czy kształtki ceramiczne). Sposób łączenia styropianu z powierzchnią odbywa się z użyciem rusztów, uchwytów lub listew. Zastosowanie obu tych metod widoczne jest w przypadku wielu budowanych w Józefowie domów.


Wady i zalety poszczególnych metod docieplania


Zaletą metody lekkiej mokrej jest z pewnością jej dostępność i powszechność użycia – ponadto umożliwia zachowanie stosunkowo wąskiej przegrody zachowując przy tym wciąż korzystne właściwości termoizolacyjne. W tej metodzie nie powstają ponadto kłopotliwe mostki termiczne. Jeśli chodzi o wady, warto zwrócić uwagę na to, że jest to metoda, przy której popełnienie błędów np. przy ułożeniu styropianu, skutkuje konsekwencjami dla całości konstrukcji. W przypadku metody lekkiej suchej, zalety opierają się na jej uniwersalności, prostocie i łatwości naprawy ewentualnych uchybień w elewacji. Wadą metody jest jej mała efektowność.


Jeśli potrzebujesz pomocy fachowców w dociepleniu swojego domu styropianem, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Firma Kabex Docieplenia działa również w obszarze Józefowa. Zapraszamy do kontaktu:22 739 99 41.