Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplenia Styropian Gostynin

Docieplenia budynków: wełną czy styropianem?

Mieszkańcy Gostynina, którzy planują termomodernizację swojego domu, w którymś momencie stań muszą przed dylematem, który z materiałów dociepleniowych wybrać: wełnę mineralną czy styropian? Obydwa znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, posiadają przy tym szereg właściwości, które gwarantują zadowolenie z zastosowania. O wyborze jednego z nich decydują zatem detale uzależnione od indywidualnych preferencji. Wybór ten determinuje również zastosowanie określonych materiałów chemii budowlanej (klejów, zaprawy). Przy zakupie styropianu bądź wełny mineralnej przede wszystkim zwrócić należy uwagę na to czy są oznaczone normami: PN-EN 13162:2009 i PN-EN 13163:2009. Jeśli chodzi o właściwości materiałów, najważniejszy spośród nich: współczynnik przewodzenia ciepła mówi o tym jak dużo ciepła ucieka przy zastosowaniu danego materiału (im niższy współczynnik, tym lepiej). Dodatkowo, warto śledzić właściwości takie jak opór cieplny oraz  izolacyjność termiczna.


Oznaczenia materiału

Jeśli już zdecydujesz się na docieplenie styropianem lub wełną, pamiętaj, by dokonując zakupu produktu, zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniu. Powinny one zawierać następujące informacje:
numeru jednostki certyfikującej,
nazwa wyrobu/znak identyfikujący/adres producenta,
rok, w którym nadano oznakowanie,
numer certyfikatu,
opis wyrobu,
klasa reakcji na ogień,
wartość współczynnika oporu cieplnego,
wartość współczynnika przewodzenia ciepła,
grubość nominalna,
kod opisu zgodny z właściwościami materiału,
długość i szerokość nominalna.

Jeśli potrzebujesz porady w kwestii tego typu zakupów oraz docieplenia swojego domu w Gostyninie lub okolicach, firma Kabex Docieplenia jest otwarta na współpracę. Zadzwoń do nas: 22 739 99 41.