Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Zalane mieszkanie! Co zrobić z podłogą?

Często bywa tak, że podczas powrotu z dłuższych wyjazdów zastajemy zalane mieszkanie. Możemy winić siebie, lub sąsiadów, którzy mieszkają nad nami. Wiadomo też, że nie chcemy aby w naszym domu powstała wilgoć, więc trzeba zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić. Nie unikniemy jednak zniszczeń, kiedy woda ustąpi. Trzeba jednak dokonać wszelkich starań, aby szkody były jak najmniejsze. Od czego powinniśmy zacząć? Spójrzcie na tekst poniżej. Mamy nadzieję, że wykorzystacie jakąś z naszych porad.


Podłoga, jak ją odratować?


Jeżeli mamy drewnianą posadzkę musimy niestety przygotować się na porażkę, gdyż najprawdopodobniej pojawi się na nich pleśń. W tej sytuacji należy pozbyć się ich tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.
Konieczne w takiej sytuacji może okazać się skuwanie podkładu betonowego, lecz wszystko jest od wielkości powstałych szkód. Jeżeli mieliście do czynienia z dużym obciążeniem wody, a budownictwo nie było odpowiednio zagęszczone podłoga może zacząć pękać a zaraz po tym, może dziać się to samo ze ścianami działowymi. Poznamy to po widocznych na nich, ukośnych rysach. Może to doprowadzić do oddzielenia się ściany od stropu należącego do wyższej kondygnacji.
Jeśli zaobserwujemy, że podkład betonu nie osiada, należy jak najszybciej go oczyścić z błotnistej warstwy, następnie umyć i dokonać dezynfekcji. Dobrym rozwiązaniem jest także zrobienie odkrywek, które umożliwi nam sprawdzenie, czy błoto i woda nie dostały się po podkład. W razie dużych przecieków trzeba jak najszybciej usunąć podkład i dokonać wymiany podsypki.


Sięgnij po materiały uzupełniające


W razie podobnych wypadków warto jest sięgnąć po coś, czym będziemy mogli uzupełnić wszelkie defekty, uszkodzenia. Nasza firma może zaoferować wiele artykułów budowlanych, które pomogą wam na pomalowanie i ocieplenie mieszkania. Możecie także skorzystać z produktów, które będą idealne dla odbudowy, bądź remontu. Zachęcamy do współpracy. Skontaktuj się z nami, zapraszamy!