Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Wzmocniony grunt to oszczędność!

Kiedy zainwestujemy w jakiś lokal, bądź inny budynek często okazuje się, że grunt na którym się znajduje wymaga wzmocnienia. Jak właściwie powinniśmy do tego odnieść? Co niektórzy mogą pomyśleć, że popełnili błąd, że nie sprawdzili tego wcześniej. W praktyce jednak może nie okazać się to wcale żadną katastrofą, gdyż jest możliwość zaoszczędzenia dużych pieniędzy. Z początku może się to wydawać niemożliwe, jednak warto o tym pomyśleć.


Jakie są rodzaje słabych gruntów?


W ostatnim czasie budownictwo stało się bardzo dynamiczne, dlatego wykorzystuje się pod budowę tereny, na które wcześniej nie zwracano uwagi. Mają one gorszą jakość gruntową, dlatego trzeba zastosować w takiej sytuacji wszelkiego rodzaju wzmocnienia.

Do słabszych gruntów możemy zaliczyć m.in.:


  • grunty organiczne – np. torfy

  • grunty spoiste w formie plastycznej lub miękkoplastycznej

  • luźne grunty piaszczyste

  • nasypy antropogeniczne nie podlegające kontroli


Wielu inwestorów nie posiada odpowiedniej wiedzy w tym temacie i kiedy zostaną im przedstawione koszta takiego gruntu uznają je za zbyt duże, co doprowadza do tego, iż rezygnują z zakupu. Jest to zwyczajny błąd, gdyż działki ze słabej jakości gruntem mają dużo niższe koszta od działki posiadającej dobre warunki geotechniczne.
Jeżeli inwestor chce zakupić teren w dobrej lokalizacji, a nie będzie on idealny jakościowo, koszta, jakie przeznaczy na jego wzmocnienie z czasem się zwrócą i zaczną przynosić sam zysk.
Jeżeli masz w planach rozbudowę jakiegoś budynku, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz różne preparaty gruntujące, materiały uzupełniające, czy nawet farby. Zapraszamy!