Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Urządzanie salonu – jakimi zasadami się kierować?

Salon to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Jest centrum każdego domu i musi pełnić kilka ról – powinien być zarówno estetyczny, jak i praktyczny; powinien zachęcać wyglądem, ale także i wygodą. Dlatego jego urządzenie nie jest łatwe. Kilka zasad, które przedstawiamy poniżej, powinno jednak pomóc sprostać temu wyzwaniu.


  1. Stwórz wizję i trzymaj się jej. Co to właściwie znaczy? Powinieneś na wstępie przyjąć jakąś prostą zasadę, zgodnie z którą będziesz urządzać pomieszczenie. Zasadą tą może być np. minimalizm lub określona kolorystyka, w której chcesz utrzymać salon. Dzięki temu wszystkie dalsze decyzje związane z urządzaniem wnętrza będzie Ci dużo łatwiej podjąć, bo każdy wybór będziesz filtrował przez to kryterium. Jeśli np. zdecydujesz się utrzymać salon w jasnych barwach, pod tym kątem wybierzesz zarówno materiały wykończeniowe czy też farbę, którą pomalujesz ściany, wszystkie meble, sprzęty elektroniczne oraz dekoracje. Bez tej wstępnej wizji powstaje ryzyko, że w salonie zapanuje chaos. No właśnie, chaos...

  2. Unikaj chaosu i zagracenia. Dobrze urządzony salon to salon spójny i przemyślany – od koloru farby, po najmniejszy element dekoracyjny. Nie wrzucaj tam wszystkiego, co zachwyciło Cię podczas wizyty w salonie meblowym. Nie przesadzaj z dodatkami, nawet jeśli mają dla Ciebie wartość sentymentalną. Zamiast ramek ze zdjęciami na każdej szafeczce i komodzie możesz np. kupić większą ramkę z kilkoma okienkami, gdzie umieścisz wszystkie fotografie, które chcesz widzieć w salonie, i powieś ją na jednej ze ścian. Umiar to Twój największy sprzymierzeniec. Pomoże Ci uniknąć chaosu, przesytu i zagracenia.

  3. Dostosuj elementy do wielkości i zadań salonu. Nawet jeśli sofa, którą widziałeś ostatnio w katalogu, naprawdę Cię urzekła, nie kupuj jej, jeśli wiesz, że przez nią salon stanie się ciasny, że zaburzy się jego kolorystyka lub że zakup innego mebla będzie dużo bardziej praktyczny. Nie daj się zbytnio ponieść chwilowym emocjom i pamiętaj o zasadzie numer jeden – wszystkie elementy muszą pasować do wizji, którą stworzyłeś na początku.


Powyższe zasady to jedynie ogólne podpowiedzi, jednak liczymy na to, że będą pomocne dla tych, którzy właśnie stają przed tym wyzwaniem. Życzymy powodzenia i zachęcamy do korzystania z naszej gamy produktów do wykończeń, która może znacznie ułatwić to zadanie.