Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Opłaca się budować w Warszawie

budownictwo warszawaCzołowa światowa firma projektowo-doradcza International Construction Cost Index opublikowała dziś raport, w którym przedstawiła koszty inwestycji budowlanych w ponad czterdziestu państwach z całego świata. Jak na ich tle wypadła Polska? 


Ogólne wnioski z raportu

Jak wynika z przeprowadzonych badań i analiz, w ostatnim kwartale 2015 roku nastąpił wzrost ogólnych kosztów inwestycji budowlanych, a ma to związek z poprawą koniunktury w strefie euro. Owa poprawa koniunktury oraz dodatkowe wahania kursów walut zamieszały nieco w dotychczasowej klasyfikacji miast pod względem kosztów inwestycji budowlanych. Najwyższe występują w Nowym Jorku. Jeśli zaś chodzi o miasta europejskie: w Londynie, Genewie i Kopenhadze. Przewiduje się, że w związku z realizacją Planu Junckera - planu inwestycyjnego dla Europy sięgającego 315 mld euro, nastąpi wzrost inwestycji w Europie. Najlepsze warunki do inwestowania będą w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w Polsce. A propos – jak w raporcie wypadła Polska?


Warszawa w rankingu

Według raportu International Construction Cost Index Polska uplasowała się na 32 miejscu pod względem kosztów na inwestycje budowlane, co oznacza, że są one niższe niż w większości dużych miast na terenie Unii Europejskiej. Na lepszych pozycjach znajdują się jedynie Ateny, Sofia, Praga i Bukareszt. Dla porównania koszty inwestycji w stolicy naszego kraju stanowią 40% wydatków na ten cel w Wielkiej Brytanii.