Masz pytania?
22 739 99 41

Ocieplanie ścian budynków – tynk, klej i zaprawa

Jeśli planujesz docieplić, lub ocieplić budynek nie potrzebujesz wcale ogromu rzeczy, pamiętaj jednak, że metoda lekka mokra mimo wszystko wymaga chociażby podstawowych produktów. Najważniejszym spośród tych wszystkich jest oczywiście odpowiedni klej do styropianu, albo wełna mineralna. Możesz także sięgnąć po tynk akrylowy i zaprawę podkładową.


Klej do ociepleń


Klej do ocieplania ścian jest odpowiedzialny za to, jak trwały i wytrzymały będzie cały system. Co niektóre kleje mogą się nadawać tylko i wyłącznie do wełny mineralnej, albo do styropianu. Istnieją jednak takie, które są uniwersalne i będą pasowały do obu tych systemów. Klej pozwala na utrzymanie ocieplenia.
Kleje najlepszej jakości charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością, oraz cały proces zasychania przyklejonej wełny, bądź styropianu jest krótszy. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że mamy wtedy znacznie mniej czasu na to, by wykonać jakiekolwiek poprawki. Na rynku można znaleźć też klej z którego można korzystać nawet przy temperaturze 50. Kiedy temperatura po ośmiu godzinach spadnie do 00 nie będzie maiła żadnego wpływu na właściwości naszego produktu.


Materiał uszczelniający


Do uzupełniania wszelkich szczelin, które powstały przy nakładaniu styropianu, bądź wełny mineralnej służy pianka poliuretynowa lub specjalna taśma uszczelniająca. Pod listwą startową także powstają różne przerwy, które wymagają wypełnienia. W tym celu stosuje się sznur dylatacyjny, bądź inny system uszczelnień.


Zaprawa podkładowa


Zaprawa podkładowa służy jako warstwa zbrojeniowa, gdy ocieplamy budynek metodą lekką mokrą. Dzięki takiej warstwie jesteśmy w stanie uchronić nasze ocieplenie przed uderzeniami. Spełnia ona także zadanie, jaką jest warstwa pod wykończenie – tynk. Aby wszystko działało sprawnie i było trwałe należy taką zaprawę wzmocnić siatkami z włókna szklanego.