Masz pytania?
22 739 99 41

Ocieplanie domu jednorodzinnego

Domy, które zostały wybudowane kilka, albo i nawet kilkanaście lat temu, warto ocieplić. Dzięki remontowi, którzy będzie miał prawidłowy przebieg damy szansę naszemu budynkowi na to, aby nie nastąpiły duże straty ciepła. Dzięki takiemu podejściu zmniejszymy także koszt, jaki przeznaczamy na ogrzewanie, aż o połowę. Ocieplanie domu jest bardzo istotną kwestią, gdyż ściany i dachy powodują największe straty ciepła. Jak zatem zabrać się do ocieplania domu jednorodzinnego?


Ociepl ściany w domu jednorodzinnym


Ocieplanie ścian zaczyna się zawsze od naniesienia dodatkowej warstwy materiału izolacyjnego od strony elewacji. Do najbardziej znanych materiałów, których używa się do ocieplania możemy zaliczyć oczywiście styropian i wełnę mineralną. Aby jednak zapewnić odpowiedni komfort należy ocieplać ściany warstwą o właściwej grubości. Minimum wynosi 18-20 cm. Kiedy zdobędziemy już odpowiedni materiał musimy przymocować go do ściany przy pomocy kleju i kołków. Następnie zewnętrzną stronę należy osłonić siatką oraz cienką warstwą tynku. Materiały dopasowane do siebie w ten sposób możemy już nazwać systemem ocieplenia.


Jak ocieplić dach płaski?


Tutaj warstwa izolacyjna musi być grubsza 20-30 cm, następnie trzeba nałożyć na nią warstwę wyprawy, czyli papą lub folią dachową. Należy także zwrócić uwagę na to, aby cała taka instalacja miała odpowiednią szczelność. Budynki, które posiadają drewnianą konstrukcję dachową, należy ocieplać od spodu. W skład takiego ocieplenia wchodzi: izolacja, warstwa folii oraz obudowa np. z tynku suchego.