Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Jak zbudować dom odporny na ogień?

Jeśli planujemy budowę domu w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to w jakim miejscu on powstanie, jakiej będzie wielkości oraz jakiego będzie koloru? Bardzo często zabezpieczamy dom przed włamaniem, poszerzamy wiedzę na ten temat po czym kupujemy odpowiednie czujniki. Niestety jednak bardzo często zapominamy o zapewnieniu sobie odpowiedniej ochrony przeciw pożarowej. Tą kwestię warto przemyśleć zarówno tuż przed budową w domu jak i na etapie jego wykończenia. Z roku na rok na szczęście przybywa sposobów na uchronienie się przed tego typu żywiołem.


Warto zainwestować w materiały najwyższej jakości tak zwane niepalne. Naturalnie owe właściwości możemy sprawdzić w karcie technicznej materiału budowlanego. Tworzywo, które jest najbezpieczniejsze pod względem rozprzestrzeniania ognia oznaczone są symbolem A1. Niepalne materiały sprawdzą się najlepiej w konstrukcjach nośnych oraz ścianach działowych. Odpowiedniego zabezpieczenia wymagają także drewniane więźby dachowe.


Drewno z reguły jest materiałem łatwopalnym jeśli natomiast wybierzemy typ konstrukcyjny doskonale ochroni przed ewentualnym pożarem. Przed zakupem drewnianych elementów warto upewnić się, czy są starannie zaimpregnowane. Jako elementy elewacyjne najlepiej sprawdzą się tradycyjne tynki cementowo-wapienne, a także wapienno-piaskowa. Najbezpieczniejszym materiałem na poszycie dachu są dachówki ceramiczne, betonowe, blacha oraz łupek.