Masz pytania?
22 739 99 41

Jak docieplić ocieplenie?

Dodatkowe ocieplenie wykonuje się na ociepleniu domu, które już istnieje. Jak się za to zabrać? W pierwszej kolejności powinieneś dowiedzieć się, jak wygląda podwójne ocieplenie styropianem danej ściany. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł do końca.


Ocieplanie styropianem, jak to robić?


Zanim zdecydujemy się na przyklejenie nowej warstwy izolacyjnej, musimy w pierwszej kolejności odkazić i usunąć wszelkie zanieczyszczenia, grzyby i glony z powierzchni. Najlepiej zastosować w tym celu preparat biobójczy. Dzięki temu zapobiegniemy powstaniu grzybów beztlenowych.

Do następnych czynności ocieplania styropianem należą:


1. Granulowanie gruntem szczepnym

2. Przyklejanie płyt styropianowych

3. Montowanie łączników (po ok 2 dniach, gdy klej wyschnie)

4. Stosowanie łączników mechanicznych o odpowiedniej długości do płyt styropianowych.

5. Zamocowanie warstwy zbrojnej – zanim siatka zostanie zatopiona, a klej nałożony w pierwszej kolejności trzeba zeszlifować i wyrównać profile dylatacyjne, oraz listwy narożnikowe. Następnie wzmacniamy naroża umieszczone wokół drzwi oraz okien

6. Nakładanie tynku w momencie, kiedy dojdzie do związania gruntu z podłożem. Należy odczekać minimum 24 godziny od momentu zakończenia gruntowaniaDocieplenia – możesz zrobić to sam!


Docieplanie to dość istotna kwestia, gdyż dzięki takim „zabiegom” będziemy w stanie zachować ciepło w domach na dłuższy czas. W celu uzyskania dodatkowych porad, oraz informacji zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy także skorzystanie z naszych materiałów uzupełniających, które na pewno ułatwią Ci pracę przy docieplaniu. Zapraszamy!