Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

Nasza oferta

Zapoznaj się z naszymi produktami

Docieplenie styropianem jest skuteczne!

Klimat w Polsce nie są może tak chłodny jak na przykład w Skandynawii, ale zimy potrafią być dotkliwe. Pisaliśmy już na naszej stronie o korzyściach jakie płyną z termomodernizacji. W niniejszym artykule pogłębimy ten obszar zarysowując zabieg modernizacyjny jakim jest docieplenie domu styropianem.


Dlaczego styropian?

docieplenia_styropianStyropian jest materiałem, który jest najczęściej stosowanym w termomodernizacji. Czemu? Jest to przede wszystkim materiał tani – tańszy między innymi od wełny mineralnej. Niska cena nie pociąga jednak za sobą gorszych właściwości. Wręcz przeciwnie. Styropian charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Ponadto cechuje go wysoki opór dyfuzyjny, co niweluje problem kondensacji pary wodnej. Jest odporny na uszkodzenia i łatwy w obróbce, co ułatwia pracownikom ekipy budowlanej realizację zabiegów termomodernizacyjnych. Styropian jest materiałem bezpiecznym (nie pyli, nie uczula, nie jest radioaktywny, nie powoduje powstania żadnych chorób), jest ekologiczny (dzięki temu, że zapobiega stratom energii) oraz trwały (jego użytkowanie możliwe jest nawet przez kilkadziesiąt lat).

Docieplenia styropianem

Docieplenie styropianem to redukcja kosztów ogrzewania o około 30-40%. Żeby jednak to było możliwe, płyty izolacyjne muszą być odpowiednio zamocowane. Zalecane jest też korzystanie z kompletnego systemu dociepleń, który oprócz styropianu obejmuje również kleje, zaprawy, tynki, grunty, siatki oraz farby. Odpowiedni system, materiały od sprawdzonego producenta oraz fachowe wykonanie prac termomodernizacyjnych to gwarancja odpowiedniego ocieplenia.

Jeśli chodzi o docieplenia styropianem, zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kabex Docieplenia.