Masz pytania?
22 739 99 41

Docieplanie domu od wewnątrz- kiedy najlepiej to robić?

Niemal każdy specjalista w dziedzinie dociepleń mówi otwarcie, że ocieplanie domu od środka nie jest aż tak korzystne, niż w przypadku robienia tego od zewnętrznej strony budynku. Nie zmienia to jednak faktu, że w co niektórych przypadkach docieplać można tylko i wyłącznie od wewnątrz. Jakie sytuacje należy do tego zaliczyć?


Dlaczego tak rzadko ocieplamy od środka?


Docieplanie ścian od wewnątrz nie jest często stosowane, z tego względu, że ciągnie to za sobą wiele różnych trudności, jak i ryzyko związane z masą błędów. Ocieplanie od zewnątrz jest stosowane już od wielu lat i wszelkie błędy jest dużo łatwiej wyeliminować. Dodatkowo, kolejną wadą ocieplania domu od wewnątrz jest to, że zmniejszamy w ten sposób powierzchnię własnego wnętrza, co nie zawsze wpływa korzystnie, a zwłaszcza wtedy, kiedy dysponujemy małym metrażem.


Sytuacje, w których ocieplanie od wewnątrz to jedyna droga…


Niestety mogą natrafić się sytuacje, w których to ocieplanie od wewnątrz okaże się jedynym sposobem. Możemy do nich zaliczyć:


  • Dom, który posiada elewację i nie chcemy, aby kiedykolwiek podległa zniszczeniu

  • Właściciele, którzy nie mają prawa do całego budynku, tylko jego części

  • Konserwatorski nadzór

  • Budynek w formie bliźniaczej lub szeregowej


Oferta produktów dla Ciebie


Nasza oferta jest bardzo bogata we wszelkiego rodzaju produkty, których będziesz mógł użyć przy docieplaniu budynków. Możesz u nas znaleźć styropian, wełnę mineralną i inne artykuły budowlane. Jesteśmy pewni, że czeka na Ciebie coś, czego właśnie potrzebujesz. Zapraszamy!