Masz pytania?
22 739 99 41

Nasza najnowsza realizacja

Aby praca stała się przyjemnością!

Kabex - gwarancja dobrej jakości.

5 kroków, by dobrze zaplanować remont

Planowanie to czynność, która umożliwia uporządkowaną pracę i minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji i opóźnień. Na jakich elementach należy się skupić, przygotowując plan remontu?


 1. Termin
  Plan remontu musisz umiejscowić nie tylko w miejscu (czyli w Twoim mieszkaniu), ale także i w czasie. Wybierz dogodny termin, czyli taki, w którym nie będziesz miał problemu ze znalezieniem ekipy remontowej i w którym Ty sam będziesz miał możliwość bieżącego kontrolowania postępów prac, wykonywania bieżących zakupów, zamówień itd.

 2. Lista zmian
  Przygotuj sobie listę rzeczy, które chcesz zrobić w swoim mieszkaniu – uwzględnij wszystkie remontowane pomieszczenia i elementy. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zaplanować zakupy oraz następujące po sobie etapy prac.

 3. Działania krok po kroku
  Kiedy już wiesz, jakich zmian chcesz dokonać w mieszkaniu, możesz zaplanować kolejno następujące po sobie czynności. Muszą być ułożone w kolejności logicznej i praktycznej. Wykluczy to ich kolidowanie ze sobą i pozwoli na lepszą organizację pracy.

 4. Kosztorys
  Spróbuj przygotować sobie listę wydatków związanych z remontem. Uwzględnij wszystkie materiały, które będziesz musiał kupić (glazurę, kleje do płytek, farby itd.), nowe sprzęty (armaturę, meble, dekoracje), robociznę, transport zamówionych produktów itd. Podsumuj koszty i dodaj do tego kwotę "zapasową", która pozwoli Ci pokryć nieprzewidziane wydatki. Dzięki temu określisz, czy Twój budżet na wszystko Ci pozwala, by dokonać ewentualnych cięć i zmian w planie.

 5. Zakupy
  Gdy już masz wszystko zaplanowane, dokonaj zakupów. Pamiętaj, by wszystko kupować w odpowiedniej kolejności i dostarczać ekipie remontowej dokładnie tych materiałów, których obecnie potrzebują. Każdy surowiec – czy to kleje do płytek, czy piasek do wylewek, czy farby – muszą być na miejscu dokładnie wtedy, kiedy będą potrzebne. Pamiętaj, że o część produktów wykonywanych na zamówienie musisz zadbać z wyprzedzeniem.


Kleje do płytek, farby i inne produkty na wyciągnięcie Twojej reki


Pamiętaj, by wybierać tylko produkty najlepszej jakości – w ten sposób wykluczysz ryzyko niepowodzenia całego przedsięwzięcia oraz zadbasz o to, żeby efekty remontu były widoczne i zadowalające przez długie lata. Zobacz co możemy Ci zaoferować – zapraszamy!